اختلال در مسیر طرح تحول سلامت به نفع مردم و کشور نیست | بیماری

No Comments

سازمانای مردم نهاد بخش سلامت، در نامه ای به مجلس و دولت، خواهان رفع مشکلات همکاری در راه موندگاری اجرای طرح تغییر سلامت شدن.

سازمانای مردم نهاد سلامت کانون هموفیلی ایران و ۲۸ دفتر نمایندگی در استانای کشور(ملی)، مدرسه بیمارستان مهرایین (تهران)، انجمن تالاسمی ایران (ملی) و انجمن پشتیبانی از مبتلایان به دیستروفی(ملی) طی نامه ای طرح تغییر سلامت رو یکی از موفق ترین طرحا در بخش بهداشت و درمان دونسته و از توقف این طرح بیان نگرانی می کنن.

در این نامه سازمانای مردم نهاد سلامت ضمن بیان امیدواری خواهان همکاری بیشتر از گذشته دولت و مجلس به خاطر موندگاری اجرای این طرح ملی و مردمی شدن، چراکه مردم ایران پس از سالها انتظار واسه اجرای یکی از مهمترین اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران چند ساله طعم شیرین امنیت درمانی رو در سایه منابع ملی کشور به موازات امنیت مرزهای گشورمان چشیده ان و اندازه رضایتمندی مردم از کارکرد وزارت بهداشت در این دوره در تاریخ پس از انقلاب شکوهمند اسلامی عالی بوده.

هم اینکه در این نامه سازمانای مردم نهاد سلامت این انتظار رو از دولت و مجلس دارن که واسه برون رفت از بحرانی که موندگاری اجرای برنامه تغییر سلامت رو به خطر افکنده تدبیری واسه جلوگیری از آسیب صندوقای بیمه به این برنامه بزرگ فکر کنن و اگه طرح تجمیع بیمه ها قانونه که هست، با اجرای قانون راه رو واسه موندگاری طرح تغییر سلامت صاف کنن.

در این نامه اومده: کاهش سهم مردم در بخش بهداشت و درمان تو یه قدم بزرگ به ده درصد امکان بهرمندی مردم رو از یه یارانه هدف دار جفت و جور کرده. ایجاد مشکل در این راه وزیری که ردای وزارت رو واسه خدمت به مردم به تن کرده و رو راست عقیده داره آدم خلیفه خدا روی زمین و مدیریت دقیق و مسئولانه تندرستی جامعه رو جوهره یه حکمرانی خوبه، به نفع منافع ملی کشور نیس.

سازمانای مردم نهاد سلامت امضاء کننده این نامه اعلام امیدواری می کنن با رفع مشکلات موندگاری طرح تغییر سلامت در سایه اجرای قانون شرایطی جفت و جور شه وزیری که سلامت مردم رو همیشه اولویت ملی دونسته و مسئولیت دولت رو در این بخش دائمی میدونه با دلگرمی به فعالیت خود ادامه داده و در دولت آینده هم این انگیزه رو داشته باشه که واسه تحقق برنامه هایی که بواسطه وعده اجرای اونا از مجلس رای اعتماد گرفته، به سر منزل مقصود برسونه.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *