اختلال در کارهای روزانه می تواند ازعلائم ابتلا به آلزایمر باشد & | سالمندان

No Comments

مشکل در کارای روزانه می تونه ازعلائم دچار شدن به فراموشی باشه

مشکل در کارای روزانه از علائم دچار شدن به فراموشی است

مدیرعامل انجمن فراموشی ایران از مشکل در حافظه انگار که در کارای روزانه ایجاد مشکل کنه ، به عنوان اولین علامت اخطار دهنده در دچار شدن به فراموشی نام برد.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از مهر ، معصومه صالحی اظهارداشت: مریضی فراموشی عامل اصلی زوال عقل است که شامل از دست دادن حافظه ، قضاوت و دلیل آوردن و تغییراتی در حالت و رفتار فرد می شه.

ایشون با اشاره به بروز مشکل در حافظه فرد به عنوان اولین عامل اخطار دهنده در دچار شدن به فراموشی ، اضافه کرد: طبیعیه که افراد قرارهای ملاقات ، اسامی همکاران و یا شماره تلفن دوستای خود رو از یاد ببرن ولی دوباره اونا رو به خاطر بیارن اما مریض گرفتار به فراموشی ممکنه بیشتر مسائل رو از یاد ببره و بعدا هم به خاطر نیاورد.

صالحی هم اینکه از مشکلات در انجام کارای عادی ، ضعف بیان ، گم کردن جا و زمان و ضعف یا کاهش قضاوت به عنوان دیگه علائم دچار شدن به فراموشی نام برد و گفت: واسه همه افراد پیش میاد که بعضی وقتا در پیدا کردن لغات مناسب دچار مشکل شن ولی فرد گرفتار به فراموشی ممکنه بعضی وقتا کلمات ساده رو از یاد ببره و لغات ناجور رو جانشین کنه که در نتیجه جملات اون نامفهوم می شن.

مدیرعامل انجمن فراموشی ایران با تاکید بر اینکه فرد گرفتار به فراموشی نه مشکلاتش رو درک می کنه نه مراجعه به دکتر رو لازم می دونه، اضافه کرد: یه مریض آلزایمری به دلیل اشکال در تصمیم گیریای ساده ممکنه لباس زمستونی رو در گرمای تابستون به تن کنه.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *