شما هم می‌توانید در Featured Snippet گوگل سهیم باشید

دنیا پر شده ازوب سایتایی که سنگ رتبه اول گوگل بودن رو به سینه میزنن و از هیچ تلاشی در واسه این هدف خود فروگذار نمی کنن؛ غافل از این که قبل از رتبه اول گوگل رتبه صفری هم هست که کاربران خیلی زودتر از سایتای رتبه اول اونو می بینن! نه همیشه اما بیشتر وقتا با باکس پاسخی در جستجو گوگل رو به رو میشیم که بسته به نوع سوال ما جوابای زیاد و کلیدی رو در اختیارمون قرار میده. این بخش همون Featured Snippet یا Answer Boxe گوگله که به عنوان جایگاه صفر گوگل شناخته می شه.
در طول سئو و فرآینده بهینه سازی سایتای جور واجور تماشاگر تغییرات زیادی در رتبه بندی و وقتی که لینک سایت در در Featured Snippet نشون داده می شد بودیم. طوری که وقتی یه سایت شانس حضور در باکس جواب گوگل رو پیدا می کنه اندازه کلیک اون تا سه برابر زیاد می شه.

سئو

نه فقط سایتای بزرگ و برتر بلکه شمام می تونین فقط با سه فوت وفن ساده در Featured Snippet گوگل سهیم باشین.

ترفندیایی واسه سهیم شدن در Featured Snippet

گوگل اعلام کرده که محتوا Featured Snippet به صورت به طور کامل تصادفی و براساس آزمایشایی که این موتور جستجو برابر با الگوریتم خود انجام میده انتخاب می شه. نمیشه پیش بینی کرد تو یه جستجو شک نداشته باشین باکس جواب گوگل ظاهر می شه یا نه؛ اما نمونه های خیلی از این باکس جواب رو با جستجو انگلیسی می تونین ببینین.
Featured Snippet واسه زبون خاصی نیس؛ اما هنوز نمونه فارسی کاملی از باکس جواب گوگل رو موفق نشده ایم پیدا کنیم. به هر حال براساس تحقیقات و بررسیای انجام شده روی محتوا سایتایی که بیشتر لینک اونا در Featured Snippet مشاهده می شه دریافتیم که سه روش هدف دار زیر واسه این که هر سایتی بتونه در Featured Snippet گوگل سهیم باشه جوابگو هستن:
۱ – توجه به ساختار محتوا بین تولید
۲ – توضیح کم کم محتوا بین تولید و نه ارائه کامل و مستقیم اون
۳ – به کار گیری کنسول گوگل واسه کراول دوباره سایت
هر کدوم از این ترفندا چه طور به ما کمک می کنن؟
در بخش اول به محتوا باکس جواب گوگل باید توجه دقیقی داشته باشه. براساس اطلاعات و روش نمایش گوگل باید محتوا شما رو با ساختار Featured Snippet تطبیق دهد تا در آخر به الگو استاندارد گوگل برسه. روش نوشتن و طبقه بندی محتوا اولین چیزیه که گوگل به اون توجه می کنه.
در روش هدف دار دوم طوری محتوا رو نوشتن می کنه که اصل مطلب رو مستقیما به کاربر نرسونه؛ بلکه بخش مهمی از اون درون خود سایت بمونه و به این شکل کاربر واسه بازدید از صفحه اصلی مطلب هم تمایل داشته باشه.
تا همین چند وقت دیگه که خیلی هم دور نیس خیلی جزئی تر می آموزید چه طور با ترفندای معرفی شده در Featured Snippet گوگل سهیم باشین.