کلاهبرداری در پوشش پخش مستقیم از رادیو جوان !

پرونده های کلاهبرداری در پوشش پخش مستقیم از رادیو جوون با عناوینی مانند شما برنده کمک هزینه عتبات عالیات شدین! درحالی رو به زیاد شدنه که با وجود هشدارهای مقامات قضایی، پلیس و رسانه ها، این عنوان مجرمانه با شگرد جدید تبهکاران و کشاندن شهروندان پای دستگاه های عابر بانک واسه دستبرد به حسابای بانکی اونا بازم ادامه داره.

به گزارش روزنامه خراسان، از مدتا قبل پرونده هایی در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد با عناوین مجرمانه کلاهبرداری مورد رسیدگی قرار میگیره که فردی در پوشش پخش مستقیم از رادیو جوون، با تلفنای اعتباری با شهروندان تماس میگیره و با توضیح دادن این موضوع که شما برنده کمک هزینه سفر به عتبات عالیات شدین!

اینجور وانمود می کنه که برنامه نامبرده در حال پخش مستقیمه. فرد به اصطلاح مجری برنامه ، درحالی که با خوشحالی کم نظیری از حضور افراد سرشناس در برنامه سخن میگه، تلاش می کنه طعمه خود رو تحت تاثیر این شادی بذاره و اون رو پای دستگاه خود پرداز بکشونه.

طبق محتویات این پرونده ها و بنا به اظهارات شاکیان، مجری برنامه با توضیح دادن این موضوع که اتاق فرمون مراقب باشین تلفن قطع نشه به طعمه خود میگه: در حالی که بازم صحبتاتون به صورت مستقیم پخش می شه پای نزدیک ترین دستگاه عابر بانک برید تا هدیه نامبرده به حساب بانکی شما به صورت نقدی و مستقیم واریز شه!!

اونا طوری طعمه ها رو در تنگنای برنامه پخش مستقیم قرار میدن که هیچکی جرئت نکنه از موضوع شک و دودلی یا کلاهبرداری حرف بزنه. گزارش خراسان حاکیه: تبهکاران کلاهبردار با این شگرد جدید (درحالی که کشاندن مردم پای دستگاه های عابر بانک نخ نما شده) مردم رو فریب میدن و کنار دستگاه های خودپرداز میکشونن.

شاکیان می گن وقتی کارت عابر بانک رو داخل دستگاه می گذاشتیم، مجری به اصطلاح برنامه رادیو جوون با سخنان گول زننده ذهن و افکار ما رو طوری درگیر می کرد که فقط شماره هایی رو که پشت تلفن می خواند به دستگاه وارد می کردیم و در لحظه ای که اس ام اس برداشت از حساب بانکی به گوشی تلفن ما ارسال می شد از شدت خوشحالی تصور می کردیم پول به حسابمون واریز شده اما وقتی در جریان موضوع قرار می گرفتیم که همه موجودی حسابمون به یغما رفته بود و دیگه اون شماره تلفن جوابگو نبود!

یکی از شاکیان کلاهبرداری در پوشش پخش مستقیم از رادیو جوون که میلیونا تومن سرمایه اش رو از دست داده و پرونده اش در شعبه ۴۰۷ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد رسیدگی می شه، در این باره گفت: اون روز وقتی فهمیدم که حساب بانکی ام خالی شده با همون شماره تلفن دوباره تماس گرفتم ولی فردی از اون طرف خط با تعجب گفت: اگه این طوره نگران نباشین حتما اشتباه شده و این مبلغ به حساب شما برمیگرده!! با این وجود دیگه هیچ وقت تنونستم با اون شماره تلفن تماس بگیرم…

شاکی دیگه پرونده کلاهبرداری هم گفت: حواسم جمع بود، وقتی با من تماس گرفتن که شما برنده کمک هزینه عتبات عالیات شدین با خودم گفتم پای دستگاه میرم و اگه ازم رمز دوم خواستن یا گفتن که کلید انگلیسی رو انتخاب کنین، می فهمم که کلاهبرداریه و به فرمونای اونا عمل نمی کنم اما وقتی با صحبتای به اصطلاح مجری برنامه پای دستگاه عابر بانک رفتم دیگه گیج شده بودم و چیزی نفهمیدم، همین که کارت رو داخل دستگاه گذاشتم انگار قبلا اطلاعات بانکی منو هک کرده بودن چون که همه پول ام از حساب خارج شد…!

بنابه گزارش خراسان، با افزایش پرونده های کلاهبرداری در پوشش رادیوجوان و به دستور قاضی سیدجواد حسینی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) پرونده های نامبرده به شعبه ۴۰۷ مجتمع قضایی شهید بهشتی مشهد فرستاده شد و به وسیله بازپرس جعفری مورد رسیدگی دقیق قرار گرفت.

بررسیای اولیه قضایی نشون دهنده اون هستش که سرنخ کلاهبرداری های نامبرده به استان البرز برمیگرده وافرادی با چرب زبانی مبادرت به فریب شهروندان می کنن. بازپرس جعفری در این باره به شهروندان پیشنهاد کرد: هیچ وقت در صدا و سیما، برندگان رو پای دستگاه خودپرداز نمی کشونن و اگر فرد یا آدمایی با هر بهونه ای خواستن پای دستگاه عابر بانک برید مطمئن باشین که ماجرا کلاهبرداری و دستبرد به حساب بانکیه!

بازپرس شعبه ۴۰۷ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد با اشاره به پرونده کلاهبرداری از یه کارمند شهرداری هم اضافه کرد: وقتی یکی از کارمندان شهرداری با همین روش مورد کلاهبرداری قرار گرفت و خلافکاران به حساب بانکی اون دستبرد زدن، این کارمند بدیش اینه پیگیر ماجرا نشد و شماره حساب بانکی خود راتغییر نداد به خاطر همین هم مجرمان و کلاهبرداران بعد از واریز حقوق ماهیانه، دوباره به حساب بانکی اون دستبرد زدن!

ایشون در ضمن گفت: به خاطر همین شهروندان موضوع کلاهبرداری با روش و شگردهای جدید رو جدی بگیرن و از رفتن پای دستگاه های عابر بانک دوری کنن. معاون دادستان مرکز خراسان رضوی هم با اشاره به افزایش پرونده های کلاهبرداری با شگرد پخش مستقیم از رادیو جوون به خراسان گفت: در بررسیای قضایی که به صورت خاص دنبال می شه و هم اینکه استعلام از مراکز ذی صلاح مشخص شد که هیچ کدوم از کلاهبرداران تماس گیرنده در استانای خراسان نیستن و سرنخ همه این پرونده ها به کرج کشیده شده.

قاضی سید جواد حسینی اضافه کرد: یکی از شاکیان پرونده کلاهبرداری مدعیه که فرد یا آدمایی با نام ایشون خط تلفن گرفته وبا این خط مبادرت به کلاهبرداری کردن پس شهروندان اگر مدارک واسناد ثبتی و سجلی رو مفقود می کنن بدون این دست اون دست کردن باید موضوع رو به مراکز قانونی اطلاع بدن تا جلوی هرگونه سوء استفاده گرفته شه.

این مقام قضایی گفت: تحقیقات در این پرونده ها نشون دهنده اون هستش که کلاهبرداران حرفه ای تا الان میلیونا تومن از حساب بانکی شهروندان رو با همین روش به یغما بردن پس مردم باید مواظب باشن و به هر تماسی که الکی و بی دلیل اعلام می شه برنده شده اید!جواب ندن.

قاضی حسینی هم اینکه با تاکید بر این که تا الان عوامل و مدیران رادیوجوان شکایتی رو علیه کلاهبرداران در دادسرای مشهد مطرح نکرده ان، گفت: برنامه ها و قرعه کشیای تلویزیونی هم باید به شکلی برگزار شه که شهروندان در تنگناهای اخلاقی تماس از رادیو و تلویزیون قرار نگیرند و تماس با برندگان رو به بعد از جلب اطمینان شهروندان بندازن.

سرپرست مجتمع قضایی شهید بهشتی در آخر از صدا و سیما خواست حتما در این جور پرونده ها شکایت خود رو به دستگاه قضایی اعلام کنن و واسه اعاده آبرو برنامه های خود سسعی کنن.

شاید واسه شما باحال باشه که همین امروز هم با ما (سئو پارسیان) تماس گرفتن و دقیقا همین روند طی شد و بعد از ۲۰ دقیقه صحبت از ما خواستن پای خودپرداز بریم و اطلاعات کارت خود رو به اونا بدیم! البته ما شماره رو به پلیس فتا اعلام کردیم تا ان شالله جلوی این کلاهبرداریا گرفته شه.

مراقب این حملات باشین!

منبع: tabnak.ir