سایت های میزبانی تجارت الکترونیک: جوانب مثبت و منفی

Pro: آنها برای تنظیم و استفاده ساده تر آسان تر هستند.

Con: شما کنترل ویژگیهای کمتری دارید

با این وجود واقعیت این است که یک سایت میزبان از نظر شخصی سازی سایت شما آزادی و کنترل بسیار کمتری را ارائه می دهد. با بازگشت به اتوبوس در مقابل قیاس اتومبیل ، می توانید مانند این فکر کنید: در اتوبوس ، شما هیچ کنترل در مسیر ، وقتی اتوبوس متوقف می شود ، یا رسیدن به مقصد خود چقدر طول می کشد. با داشتن یک سیستم عامل میزبان ، شما باید در محدوده موضوع یا الگوی مورد نظر خود کار کنید و گزینه های بسیار کمی برای شخصی سازی خواهید داشت. متأسفانه این بدان معناست که شما بر اساس نیازهای شما یا خواسته های مخاطبان خود این حق را نخواهید داشت که تجربه مشتری خود را بسازید.

از طرف دیگر با یک اتومبیل می توانید مسیر خود را بر اساس توقف هایی که باید انجام دهید سفارشی کنید و شما کسی هستید که کنترل سفر را بر عهده دارید. به همین ترتیب ، با داشتن یک سایت خود میزبان ، در صورت نیاز به ویژگی های اضافی ، می توانید افزونه ها و افزونه ها را پیدا یا بسازید ، به این معنی که می توانید یک تجربه مشتری کاملاً بی نظیر ارائه دهید

طرفدار: شما به اندازه مهارت فنی احتیاج ندارید

اگرچه ممکن است شما به اندازه میزبانی سایت کنترل کافی نداشته باشید ، اما نکته مهم این است که شما به اندازه مهارت های فنی و تکنولوژیکی دیگری نیاز ندارید که بتوانید سرور یا نرم افزار را حفظ و راه اندازی کنید. درست مثل اینکه نیازی به دانستن نحوه رانندگی برای سوار شدن به اتوبوس ندارید ، بنابراین می توانید بدون داشتن تجربه زیادی با فناوری یا نرم افزاری که آن را اجرا می کند ، بتوانید یک پلتفرم تجارت الکترونیکی میزبان را اداره کنید. فراتر از این ، سایت های میزبان همچنین اطمینان می دهند که مشتریان شما از نظر امنیت و حریم شخصی که هنگام خرید آنلاین انتظار دارند ، تضمین می شوند ، بدون اینکه نگران جنبه های فنی آن باشید. علاوه بر این ، به دلیل اینکه بسیاری از سیستم عامل های میزبان پردازش پرداخت را ارائه می دهند ، دیگر لازم نیست که از ورود به دروازه پرداخت یا خرید گواهی امنیتی خودتان نگران باشید.

از طرف دیگر ، سایت های خود میزبان دوباره مانند رانندگی اتومبیل شخصی خود به این معنا هستند که باید مجوز و بیمه شخصی خود را تهیه کنید ، شما باید مسئولیت امنیت خود و امنیت دیگران را بر عهده داشته باشید و باید بدست آورید. وسیله نقلیه شخصی شما هنگام خراب شدن ثابت شده است سایت های خود میزبان مشابه هستند به این صورت که در صورت بروز مشکل در نرم افزار ممکن است به پشتیبانی فنی دسترسی نداشته باشید و مجبور خواهید بودعیب یابی آنها را به تنهایی انجام دهید. همچنین به یک درک اساسی درباره زبانهای توسعه نیاز دارید ، برخی از تجربه در زمینه کد نویسی ، ممکن است مجبور به خرید یک گواهینامه امنیتی باشید و برای پردازش پرداختهای خود نیاز به ایجاد یک حساب کاربری با یک درگاه پرداخت دارید.

Con: شما فقط نمی توانید انتخاب کنید و حرکت کنید

یکی دیگر از محدودیت های سایت های میزبان این است که آنها آزادی زیادی را از نظر حرکت در اختیار شما قرار نمی دهند. در اتوبوس شهری ، شما باید مسیر تعیین شده را دنبال کنید ، درست مثل اینکه باید هنگام انتخاب سایت میزبان ، با بستر انتخابی خود بچسبید. بسته به فروشگاه شما ، ممکن است بتوانید سکوها را در جاده تغییر دهید ، اما این روند اغلب گران است و نیاز به وقت و تلاش زیادی دارد.

با این حال ، هنگامی که در اتومبیل خود هستید ، می توانید هر کجا که دوست دارید به هر کجا که دوست دارید بروید و می توانید همین کار را با یک سیستم عامل میزبان خود انجام دهید. به عنوان مثال ، با خود میزبان ، انتخاب یک سکوی راه اندازی و سپس تغییر سرویس هاستینگ هنگام ارائه بالاتر از ارائه دهنده ، بسیار ساده است.

طرفدار: وقتی به آن احتیاج دارید به راهنما دسترسی خواهید یافت

از آنجا که سایت های میزبان نیازی به توانایی فنی زیادی ندارند و از آنجا که با یک سرویس متمرکز کار می کنید ، در صورت نیاز به پشتیبانی فنی دسترسی خواهید داشت. اگر مشکلی در سرور رخ ندهد ، اشکالی در نرم افزار وجود دارد یا مشکل دیگری که نیاز به تشخیص دارد ، شما باید نگران این باشید که یکی برای رفع آن باشد. با این حال ، با سایتهای خود میزبان ، شما لزوماً به آنها اعتماد ندارید ، به خصوص وقتی در مورد نرم افزار صحبت کنید. در صورت مواجه شدن با مشکلات می توانید یک توسعه دهنده استخدام کنید تا به شما کمک کند ، اما این هزینه اضافی است که باید نگران آن باشید.

مشکلات

Con: سایت های میزبانی گران تر هستند

از آنجا که سیستم عامل های تجارت الکترونیکی میزبان جامع تر هستند و خدمات کاملی ارائه می دهند ، منطقی است که هزینه آنها بیشتر از سایت های خود میزبان باشد. بعلاوه هرچه میزان ترافیک بیشتر باشد ، فروشگاه شما بزرگتر شود و هرچه ویژگی های بیشتری را ارائه دهید ، منابع بیشتری را لازم خواهید داشت ، همچنین بدان معنی است که با افزایش فروشگاه شما هزینه سالانه یا ماهانه شما افزایش می یابد. با این حال ، پولی که برای پرداختن به شخص دیگری برای پرداختن به نگرانی در مورد نگهداری و بهره برداری از این سکوی صرف می کنید ، وقت شما را پس انداز می کند تا نیازی به نگرانی در مورد آن نباشد.

از طرف دیگر ، سایت های خود میزبان تمایل دارند که هزینه های مقدماتی بالاتری نسبت به سایت های میزبان داشته باشند ، اما هزینه های ماهانه بعد از راه اندازی و کارکرد فروشگاه شما کمتر خواهد شد. به عبارت دیگر ، یک سایت خود میزبان به سرمایه گذاری مقدماتی بزرگتر اما هزینه کلی کمتری نیاز دارد ، در حالی که یک سایت میزبان به هزینه های مقرون به صرفه کمتر اما هزینه های بالاتر ماهانه به طور دائمی نیاز دارد.

نتیجه گیری

انتخاب بین سایت تجارت الکترونیکی میزبان یا خود میزبان یکی از اولین و بزرگترین تصمیمی است که هنگام راه اندازی فروشگاه اینترنتی با آن روبرو خواهید شد. انتخابی که اکنون انجام می دهید در آینده در تجارت شما تأثیر خواهد گذاشت ، بنابراین مهم است که قبل از تصمیم گیری آگاهانه ، تمام جوانب مثبت و منفی را در نظر بگیرید. موارد اصلی که باید به خاطر داشته باشید اینست که یک سایت میزبان کار ساده تر و کارآمدتر است ، در پایان به دانش فنی زیادی احتیاج ندارد ، در صورت نیاز به کمک و پشتیبانی دسترسی خواهید داشت و هزینه های راه اندازی نیز کمتر خواهد شد. .

با این وجود این معایب حاکی از آن است که شما آزادی یا کنترلی برای شخصی سازی سایت به شکلی که می خواهید ندارید ، در همان میزبان گیر می شوید و هزینه های ماهانه بسیار بیشتر خواهد شد. اما به طور کلی ، یک سایت میزبانی شده برای هر مشاغلی که می خواهد به سرعت بلند شود و راه اندازی شود ، یک پلت فرم تجارت الکترونیکی بدون دردسر را می خواهد ، و می خواهد تجربه خرید اصلی اما باکیفیت را به مشتریان ارائه دهد.