اختصاص زمان زیاد به استفاده از تلفن همراه برای سلامت افراد خطرناک است & | بیماری

No Comments

: اختصاص زمان زیاد به به کار گیری گوشی موبایل واسه سلامت افراد خطرناکه

محققان می گن بررسی تعدادی داوطلب نشون داده آدمایی که زمان زیادی از تلفن همراه خود استفاده می کنن بیشتر از دیگر اقشار جامعه سراغ تفریحات غیرفیزیکی از جمله انجام بازیای ویدیویی و تماشای برنامه های تلویزیون می رن. و در نتیجه هم زمان رو از دست میدن و هم سلامتی خود رو .

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، استفاده زیادتر از اندازه از گوشی موبایل موجب می شه که بدن فرد همیشه در حالت غیر فعال و بی حرکت باشه و این منتهی به زیاد شدن وزن می شه.

گشت و گذار در اینترنت، بازیای رایانه ای ، فرستادن اس ام اس و موارد دیگه باعث می شه که افراد هنگام به کار گیری گوشی موبایل متوجه گذشت زمان نشن.

بعضی از افراد عادت دارن که هنگام به کار گیری گوشی موبایل از تنقلات جور واجور استفاده کنن و این موضوع هم روند زیاد شدن وزن رو شدید شدن می کنه.

معمولاً هنگام به کار گیری گوشی موبایل، ستون فقرات و گردن در حالت مناسبی قرار نداره. پس از ساعتای طولانی به کار گیری گوشی موبایل، عضلات منقبض می شن.

یکی دیگه از عوامل موثر در رابطه بین گوشی موبایل و زیاد شدن وزن، به کار گیری اون در رختخوابه.

آدمایی که قبل از خواب از گوشی موبایل استفاده می کنن، دیرتر می خوابن و خواب راحت و منظمی ندارن و بی توجهی به ساعات خواب و کم خوابی هم یکی از مهمترین عوامل چاقی است.

در این تحقیق، بیشتر از ۵۰۰ کاربر گوشی موبایل در سنین و شغلای جور واجور بررسی شدن.نتیجه این تحقیق محققان رو حیرت زده کرد چراکه بعضی از نوجوانان دبیرستانی ، بیشتر از ۱۴ ساعت در روز سرگرم گوشی موبایل خود بودن.

محققان می گن که نسل جدید گوشیای هوشمند منتهی به گسترش سبک زندگی بی جنب و جوش شده.

مطالعه یاد شده در آخر نشون داد، آدمایی که زمان زیادی رو به به کار گیری گوشی موبایل اختصاص میدن بیشتر از بقیه تمایل به به کار گیری تفریحات غیرفیزیکی از جمله بازیای ویدیویی و تماشای فیلما و برنامه های تلویزیونی دارن.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *