اختلال جنسی مردان | چه مشکلاتی را برای همسرانشان به دنبال دارد؟ | بیماری

No Comments

زنائی که همسراشون دچار مشکل جنسی مانند انزال زودرسه از مشکلات جنسی و زناشویی بیشتری رنج می برن، نبود بر انگیختگی و خشکی واژن و نرسیدن به ارگاسم از مشکلات شایع این خانمهاست.

: مشکل جنسی مردان، چه مشکلاتی رو واسه همسراشون به دنبال داره؟

عجیب نیس اگه همسران مردانی که دچار مشکل جنسی می شن، رضایت کمتری از روابط زناشویی شون گزارش کنن. معمولا با طولانی شدن زمان این مشکل، روابط همسران بیشتر تحت تاثیر قرار میگیره. تحقیقات نشون میده که.

تحقیقات نشون میده زنائی که همسرشون گرفتار به انزال زودرسه، اول از بیان کردن و یادآوری موضوع در گفت و گوهای روزانه دوری می کنن چون می ترسن به احساسات همسرشون خدشه ای وارد کنن و یا موجب شن که اون احساس ناتوانی بیشتری رو تجربه کنه. سکوت و نبود بیان موضوع و نگفتن چیزی که زن رو آزار میده بیشتر در دراز مدت بر روابط روزانه اون با همسرش اثر گذاشته و موجب دوری اون از همسرش می شه.

اما در بعضی مواقع زن بی اختیار واکنشهایی نشون میده که به وسیله مرد به عنوان تاییدی بر ناتوانی اون در روابط جنسی تعبیر می شه و به خاطر همین از در گیر شدن در روابط جنسی و پیشنهاد رابطه زناشویی دوری می کنه. مثلا وقتی همسرش در مورد مسائل مردونه و مردونگی صحبت می کنه، شونِه بالا میندازه و با پرسشگری به اون نگاهی می کنه.

با گذشت زمان، زن درون خود دچار احساسات منفی نسبت به همسرش می شه و نمی تونه بیشتر از این خشم و ناراحتی خود رو از اون که کلا از روابط زناشویی دوری می کنه مخفی کنه و واکنشهایی رو نشون میده، مثلا در گفت و گوهای روزانه با طعنه و کنایه موضوع رو یاداوری می کنه و یا طی دعواهایی که ربطی به موضوع زناشویی نداره، موضوع نبود توانایی مرد و یا بی علاقگی اون به روابط زناشویی رو یاداوری می کنه.

این یاداوریها موجب دوری بیشتر مرد از موقعیتهای زناشویی و احساس ناتوانی بیشتر اون می شه و بر روابط دو نفره تاثیری بسیار منفی میذاره و می تونه موجب بروز مشکلات ارتباطی شه.

یافته های تحقیقات نشون دهنده اون هستش که زنائی که همسراشون گرفتار به مشکل جنسی نعوظ هستن معمولا خودشون رو سرزنش می کنن، چون فکر می کنن به اندازه کافی واسه همسرشون جذاب نیستن و یا کارکرد زناشویی خوبی ندارن. در حالی که همسران مردانی که دچار انزال زودرس هستن شوهرشون رو واسه این موضوع سرزنش می کنن.

با گذشت زمان یادآوری موضوع موجب خشم و عصبانیت مرد شده و اون از هر گونه فعالیتی که منتهی به بروز تجربه منفی مشکل نعوظ و یا انزال زودرس شه دوری می کنه و یا به دنبال درمانی می شه تا فقط از سرزنشهای همسرش خلاص شون. در این مرحله درمانهای مشاوره ورانی به همراه درمانهای دارویی بسیار موثره.

این مشکل قابل درمانه؟

صبر داشته باشین و امیدوار باشین، این وضعیت به طور کامل قابل درمانه یه مدت از نزدیکی دوری کنین و کم کم از معاشقه شروع کنین و به همسرتون نزدیک شید. نگران از دست رفتن ازدواج و همسرتون نباشین اگه از اون بخواین وضعیت شما رو در ک کنه و واکنشهای ملایمتری نشون بده، کم کم اضطراب شما کاهش پیدا می کنه.

به کار گیری تمرینهای شروع توقف واسه انزال زودرس به وسیله خود و همسرتون در این مورد می تونه بسیار کمک کننده باشه. در مشکل نعوظ هم به کار گیری داروهای مانند تادالافیل همزمان با مشاوره روانی بسیار موثر هستش. اگه گرفتار به این پدیده هستین پیشنهاد می کنم اول این نوشته رو با همسرتون به اشتراک بذارین و بعد واسه درمان مشورت با یه مشاور ماهر در این مورد بسیار کمک کننده هستش

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *