اختلال عروق شبکیه را جدی بگیرید/ ورم ناحیه ماکولا | افت دید به دنبال دارد | بیماری

No Comments

: یه فلوشیپ شبکیه گفت: شایع ترین دلیل افت دید در بیماران دیابتی، ورم در ناحیه ماکولاه.

دکتر عبداللهی، فلوشیپ شبکیه، در گفت و گو با برنامه «استودیو سلامت» شبکه رادیویی سلامت با بیان اینکه دیابت خیلی از انداما و اعضای بدن از جمله چشم رو درگیر می کنه و فرد گرفتار به خاطر اطمینان از سلامت بینایی خود باید به طور مرتب به چشم دکتر مراجعه داشته باشه اضافه کرد: ناحیه ماکولا نقطه حساسیه که دید تیزبینی، دید رنگ و روز مربوط به اون هستش و با ایجاد ورم، افت دید اتفاق میفته.

ایشون با تاکید بر اینکه افراد گرفتار به دیابت نوع ۲ که بعد از ۳۰ سالگی دیابت اونا تشخیص داده شده، سالی یه مرتبه باید به چشم دکتر مراجعه کنن، اضافه کرد: در دیابت نوع ۱ که وابسته به انسولینه، معمولا در پنج سال اول تشخیص احتیاجی به معانیه شبکیه نیس.

این فلوشیپ شبکیه در ادامه گفت: مشکلاتی که واسه شبکیه ایجاد می شه، از مشکلات جدی دیابته که مشکل عروقی و بسته شدن مویرگا رو موجب می شه و در عکس العمل به این مشکل، عروق جدیدی درست می شن که خونریزی به دنبال داره و مشکلات بسیار زیاد ای واسه مریض بوجود میاره و افت دید رو موجب می شه.

ایشون با بیان اینکه شایع ترین دلیل افت دید در بیماران دیابتی، ورم در ناحیه ماکولاه، گفت: این ناحیه، نقطه حساسیه که دید تیزبینی، دید رنگ و روز مربوط به اون هستش و با ایجاد ورم، افت دید اتفاق میفته.
این فلوشیپ شبکیه در آخر اظهارکرد: وقتی که مویرگ جدید ایجاد می شه، خونریزی حاصل چاله چشم رو پر از خون می کنه و حتی امکان داره دید مریض به طور کامل دچار مشکل شه.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *