مقایسه استراتژی های تحلیل تکنیکال با روش خرید و نگهداری برای خرید سهام

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

قسمتی از متن پایان نامه :

.

2استراتژی های سرمایه گذاری ترکیبی بنیادی و تکنیکال

تحلیل بنیادی یک تحلیل بلند مدت می باشد که معایب آنرا تحلیل تکنیکی می پوشاند. پس ما احتیاج به روشی داریم که ترکیبی از هردو روش باشد. روش CANSLIMبه عنوان روشی که ترکیبی از هر دو تحلیل بنیادی و تکنیکی می باشد که در سال های اخیر در بازارهای جهانی مورد توجه قرار گرفته می باشد(سلمانی،2، 139-165).

CANSLIM توسط کارشناس معروف بازار سرمایه ویلیام اونیل صاحب پر تیراژترین روزنامه های آمریکا تدوین شده می باشد. این روش برمبنای نظاره بیش از 600سهم در طی نیم قرن از سال 1950تا2001میلادی تهیه و تدوین شده می باشد. ویلیام اونیل اولین بار روش CANSLIMرا در چاپ اول کتاب خود معرفی نمود. وی در چاپ دوم کتاب خود به مطالعه 500شرکت بزرگ برتر در طی سال‌های 1953تا1993پرداخت و در نهایت ویلیام اونیل روش خود را با تجزیه و تحلیل 600شرکت برتر بازار اوراق بهادار آمریکا در طی سال‌های 1953تا2000میلادی توسعه داد، این کتاب در سال 2002منتشر شده می باشد(ONeil,2004,141-159).مطالعه ویلیام اونیل شامل بزرگترین شرکتهای برنده در تاریخ اخیر بازار سهام آمریکا می باشد، شرکتهایی مانند Taxas Instruments که قیمتش از 25دلار به 250دلار از ژانویه 1958تامارچ 1960رسید، شرکت System Cisco، که از 10دلار به 82دلار از اکتبر 1990تا مارچ2000رسید و بسیاری از شرکت های برنده دیگر که تماما از اصول CANSLIM پیروی کرده بودند. نمایانگرCANSLIM هر حرف در یکی از هفت خصوصیتی می باشد که سهام های برنده قبل از صعود خود داشته اند.

اصول این روش بر مبنای زیر می باشد:

1-C: Current Quarterrly earning per share

EPSفصل جاری

تا حدود دهه 80حتی 90میلادی عامل  عامل بسیار مهم در تحلیل سهام به شمار می رفت به این ترتیب که هرچه  سهام کمتر بود انتظار می رفت که افزایش قیمت بیشتری داشته باشد. به تدریج موارد نقض فراوانی باعث گردید فعالان و تحلیلگران بازار سرمایه در درستی این مورد شک کنند زیرا بسیاری سهام  پایینی داشتند و همچنان به نزول خود ادامه می‌دادند بر عکس سهام بسیاری  بالایی داشتند اما همچنان به صعود خود ادامه می دادند. ویلیام اونیل اولین کسی بود که درستی این نظریه را مورد سوال قرارداد و به این نتیجه رسید که عامل   در تحلیل سهام تأثیر بسیار کوچکی اعمال می کند و به جای آن عامل EPS تأثیر بسیار مهم در پیش بینی طریقه حرکت سهم دارد. دلیل آن نیز تا حدودی واضح بود زیرا شرکتی که دائم در حال رشد باشد، اگر چه  آن بالا باشد اما اگر بتواند رشد EPSخود را همچنان ثابت نگه دارد(یا افزایش دهد) شرکتی می باشد که به نفع سهامداران خود اقدام کرده و دارای افزایش قیمت خواهد بود.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 

3-1اهداف پژوهش

  • مطالعه بازدهی ناشی ازخرید سهام شرکت های سرمایه گذاری با بهره گیری از روش های خرید تکنیکی با بهره گیری ازاستراتژی های میانگین متحرک در دوره های کوتاه مدت، میان مدت می باشد. و بازده بهره گیری از این روش را با بازده خرید و نگهداری سهام مقایسه نمود تا بتوان تصمیم گیری نمود که آیا روش های میانگین متحرک کارآمدتر از روش نگهداری می باشند یا خیر؟
  • مطالعه بازدهی ناشی از خرید سهام شرکت های سرمایه گذاری با بهره گیری از شاخص قدرت اندازه حرکت و مقایسه آن با روش های خرید و نگهداری در بورس اوراق بهادار می باشد.
  • مطالعه بازدهی ناشی از خرید سهام شرکت های سرمایه گذاری با بهره گیری از استراتژی ترکیبی میانگین های متحرک و شاخص قدرت اندازه حرکت و مقایسه آن با روش خرید و نگهداری که کدام روش کارآمدتر می باشد.

پایان نامه مقایسه استراتژی های تحلیل تکنیکال با روش خرید و نگهداری برای خرید سهام

پایان نامه مقایسه استراتژی های تحلیل تکنیکال با روش خرید و نگهداری برای خرید سهام

پایان نامه - تز - رشته حسابداری